מאמר מאת ד"ר ריצ'רד בנקין

[תגובות מתקבלות ברצון בפינת הדיאלוג]

מלחמת אל-קעידה באיסלאם

פיגועי הטרור האחרונים בלונדון האפילו על אירוע משמעותי אחר. ליד בגדאד, הוציאה אל-קעידה להורג את הדיפלומט המצרי איהאב א-שריף, ללא שום נסיון לנהל מו"מ על שחרורו. הקבוצה הודיעה שבית הדין האיסלאמי שלה הרשיע את א-שריף ב"כפירה". הצהרתם המתנשאת סטרה על פניו של האיסלאם הרשמי, שמעולם לא הכיר בהמרת דת (או נסיון להמרת דת) של א-שריף. אם כך, מדוע הם פוחדים? מהו סדר-היום האמיתי שלהם?

הם חותרים ליצור עולם מפולג שבו יעמדו המוסלמים כנגד שלושת הרבעים האחרים של האנושות, כפי שניתן לראות בהצהרתם המאשימה את מצרים בשיתוף פעולה עם "היהודים והנוצרים". מוזר שהם בחרו בכינוי גנאי זה למצרים, בהתחשב בעובדה שיותר מצרים נפלו בקרבות נגד ישראל מאשר טרוריסטים איסלאמיסטים. מהו סדר-היום האמיתי שלהם?

התשובה: הרטוריקה שלהם היא הונאה כוזבת. לא רק שהם רחוקים מתפקיד "מגיני האמונה", אלא הם מנהלים מלחמה נגד האיסלאם. במלחמה זו, הם הרגו מספרי ענק של מוסלמים:

לפי נתוני מחלקת המדינה של ארה"ב, מחצית הקורבנות של הטרור האיסלאמי בשנת 2003 היו מוסלמים.

בין השנים 1992-1998, האיסלאמיסטים הרגו 150,000 מוסלמים באלג'יריה.

מאז 1980, נהרגו יותר מ-40,000 מוסלמים פקיסטניים בפיגועי טרור שיעים-סונים.

לדברי שר הפנים העיראקי, הרגו טרוריסטים השנה 8,175 עיראקים ופצעו עוד 12,000.

רובם המכריע של קורבנות הטרור המוסלמי בסודן הם מוסלמים.

טרוריסטים מוסלמים תוקפים מדינות בעלות רוב מוסלמי מכריע, כולל אלג'יריה, מצרים, ערב הסעודית, פקיסטן, אינדונזיה ועיראק. בשנה שחלפה, אסר 'גדוד הפעולה המהירה' של בנגלדש 636 טרוריסטים מוסלמים בצ'יטגונג, העיר השניה בגודלה בבנגלדש והנמל העיקרי שלה. אל-קעידה ודומיו היו אחראים לרצח מנהיגים מוסלמים, כולל נשיא מצרים אנואר סאדאת, גיבור המלחמה האפגניסטני אחמד שאה מסעוד ועוד.

הרצח של א-שריף צריך לשמש כצלצול מעורר למוסלמים בכל רחבי העולם. עליהם להבין שהאויב האמיתי שלהם אינן ארה"ב וישראל, אלא אל-קעידה ואיסלאמיסטים אחרים. הנתונים מראים שיש יותר סיכוי למוסלמים מאשר ללא-מוסלמים להירצח בידי טרוריסטים מוסלמים, הטוענים למעמד של מגיני האמונה. כמו כן, עלינו לזכור שמי שנחלץ להגנתם של המוסלמים המדוכאים בבוסניה היתה ארה"ב, כאשר כל השאר עמדו מן הצד. כוחות אל-קעידה נלחמו נגד המוסלמים האלה! ובכן, מי מנהל מלחמה נגד האיסלאם? מי הורג את המוסלמים?

בימים שלאחר רצח א-שריף המצרי, אל-קעידה ניסתה לחטוף דיפלומטים של הארצות המוסלמיות פקיסטן ובחריין. הם הבטיחו שעוד יבוא המשך לפעולות אלו.

ארה"ב נחלצה לעזרתם של המוסלמים הנרדפים בבוסניה, כוויית ועיראק, כולל הכורדים. ישראל היתה המדינה המזרח תיכונית הראשונה שהעניקה זכות הצבעה לנשים ערביות. כל אותה עת, איסלאמיסטים בכל רחבי העולם ניהלו מלחמה נגד האיסלאם והרגו יותר מוסלמים מאשר כל אומות העולם ביחד.

למרבה המזל, מגמת ההיסטוריה פונה בבירור נגדם. המצע הריאקציוני של אל-קעידה שמנסה לדחוק את רגלי המוסלמים מן המאה העשרים-ואחת מזכיר כוחות דומים שנכשלו, כמו הצלבנים הנוצרים, הנאצים, הקומוניסטים האגרריים של פול פוט ואחרים. כמו התקדימים האלה, גם הם ומלחמתם נגד האיסלאם לא ינצחו.

ד"ר ריצ'רד בנקין, 4/8/2005

פורסם במקור ע"י היומון הבנגלדשי Amader Shomoy


חזרה למאמר הנוכחי