ד"ר ריצ'רד בנקין

ד"ר ריצ'רד בנקין הוא יו"ר הפעילות הבינלאומית לשחרור סלאח א-דין שועייב צ'ודהורי. מאמריו על ישראל, צ'ודהורי וענייני דיומא, כולל מאמרים חסרי תקדים על ישראל בעתונות של בנגלדש, הופיעו ב- Israel Insider, IMRA ועוד פרסומים שונים בכמה יבשות. בנקין עשה את הדוקטורט שלו באוניברסיטת פנסילבניה וכיהן בכמה פקולטות, שם חיבר מאמרים מקצועיים על אתניות, היסטוריה ותרבות יהודיות ופיתח את התיאוריה שלו על התאמות חברתיות. כמו כן פרסם ספר לימוד בסוציולוגיה.

הוא עזב את האקדמיה למען פעילות נמרצת בפרוייקטים קהילתיים ועסקיים. הוא מעורב באופן פעיל במספר קבוצות יהודיות ויוזמות למען ישראל. בנושאים אלה ואחרים, הוא מפרסם מאמרים ומרצה בפני קבוצות יהודיות ונוצריות. בנקין סיים לאחרונה כתב-יד באורך של ספר מלא, 'הקרב מתחת לירושלים'. זהו רומן המשלב את מחקרו המקיף אודות הר הבית בירושלים. ספרו הנוכחי, 'ספר מרים', מספר מחדש את סיפור יציאת מצרים, כאשר הגבורה הראשית היא מרים. כמו כן, הוא מחזיק בזכויות לכתיבת ספר על מאבקו של ידידו לחרות, שאותו ישלים עם שחרורו של מר צ'ודהורי.

בנקין נשוי, אב לבת הלומדת בקולג', ומתגורר באזור שיקגו. הוא משמש גם כחוקר בתחום תגמולי עובדים.


מאמרים שפורסמו במדורנו 'חדשות ודעות'

דוא"ל: drrbenkin@comcast.net
כל הזכויות שמורות ל'דרכי תקוה', © 2003-5

'דרכי-תקוה' שומר על זכותו לפרסם חומרים לפי שיקול דעתם של עורכי האתר. עם זאת, כל החומרים באתר זה מתפרסמים על אחריותם הבלעדית של מחבריהם. בעלי האתר ועורכיו אינם מקבלים על עצמם אחריות לשום חומר, אלא אם הם נזכרים במפורש כמחבריו של קטע מסויים.