איפלק

הפורום הבינלאומי לתרבות השלום

קווי יסוד

אנו מאמינים שביכולתן של הספרות והתרבות לקדם את השלום, החופש, והחתירה לחיים רוחניים עשירים יותר. בהגיענו אל המאה העשרים ואחת אנו שואפים ביתר שאת להגשמת שאיפתנו: "עולם אחד, אנושות אחת, הכל חיים בשלום".

מטרתנו היא לסייע בבניית אקלים של שלום במזרח התיכון ובעולם, באמצעות גשרי תרבות, ספרות ואמנות. שאיפה זו תואמת הצהרת זכויות האדם האוניברסלית הכלולה במגילת האומות המאוחדות. רוב מגוון פעולותינו משנת 1985 כ"אגודת שוחרי הספרות", ומשנת 2000 בתור עמותת "איפלק", הן לקידום תרבות וספרות של שלום, וקידום יחסי אהדה והרמוניה בין בני אדם, עדות, ועמים. אנו דוגלים בחופש הביטוי והשחרור מכל דיכוי על רקע תרבותי, אתני, חברתי, או מיני. ואנו מאמינים שלכל פרט ולכל ציבור מגיע ליהנות מהזכות לחיות בשלום, מזכויות האדם, ומצדק חברתי.

פעילות

עמותה וולונטרית מס: 580352755

ביוני 1999, ארגנו את "הקונגרס הבינלאומי לפתרון סכסוכים, באמצעות תרבות וספרות," בשבי ציון, בגליל המערבי, אשר הכה גלים חיוביים. הכנס השני התקיים בסידני אוסטרליה ב-2001, הכנס השלישי בלונדון ב-2002, והכנס הרביעי התקיים בבורסה, תורקיה, באוקטובר 2003. היום קיימים תשעה סניפים של איפל"ק בישראל, בישובים יהודים, ערבים, ודרוזים, הפועלים יחדיו בהרמוניה להגשמת מטרות העמותה. אנו מקיימים מפגשים ופעולות ספרותיות, תרבותיות וחברתיות סדירות ברחבי הארץ. כמו כן, אנו מקיימים מסיבות ספר, ערבי קריאת שירה וסיפורת, הרצאות, פגישות עם סופרים ישראלים ובינלאומיים, חוקרים, ומנהיגים, מפגשים עם מספרי סיפורים, תלמידים בבתי ספר במגזר היהודי והערבי, סופי שבוע, סמינריונים, סדנאות, טיולים, כנסים ארציים, וקונגרסים בינלאומיים, בשיתוף עם "האקדמיה העולמית לתרבות ואמנות", אשר מרכזו בארה"ב. כמו כן, אנו משתפים פעולה עם "איפרא" IPRA - ארגון בינלאומי לחקר השלום שמרכזו היה בדנמרק והוא עכשיו ביפן. בשנת 1996 הקמנו את "אוהל השלום" בעוספיה, ואנו מקיימים בו מפגשים ופעילות תרבותית וספרותית למען קידום גשרי תרבות של שלום. משנת 2000 מרכזנו הוא בבית פינסקי, ע"ש המשורר דוד פיסקי, ז"ל, ברח. מוריה בחיפה ובו אנו מקיימים מפגשים ודיאלוגים סדירים.

פרסומים:

אנתולוגיה גלים: 1987-2003.

HORIZON - אופק, כתב עת אלקטרוני באינטרנט: 1996-2003:

לירית - שירה ישראלית בתרגום לאנגלית באינטרנט - בשיתוף אגודת הסופרים העברים בישראל

המטרות העיקריות של "איפלק"

לפעול לקידום השלום והכבוד ההדדי בין עמים ובין מדינות ולקידום סובלנות חברתית, תרבותית ודתית בין בני אדם, ומניעת אלימות על כל צורותיה. לאגד חוקרי תרבות שלום, סופרים, שוחרי ספרות, מחנכים ואנשי מדיה ולעודד את היצירה המקדמת תרבות ושלום.

הנהלה בינלאומית

עדה אהרוני

מיכאל לנדסברג

זהבה רוזן

יהודית זילברשטיין

עו"ד צבי רוזן

ג'ורג' פרח

חיים אהרוני

נאיף חורי

תומכים

פרופ' אלי ויזל - חתן פרס נובל לשלום

שמואל גלבהרט - סגן ראש העירית חיפה

פרופ' שמעון שמיר

סמי מיכאל, סופר

מר מיכאל לנדסברג, יו"ר המרכז החינוכי ע"ש משה שרת

מר אלוף הראבן, יו"ר סיכוי

הרב רנה סמואל סירת, רב הראשי לשעבר ליהדות צרפת,

דר' רוזמרי וילקינסון, נשיאת האקדמיה העולמית לתרבות וספרות (WCP - WAAC).


לאתר של איפלק

האתר מוקדש לזכרה של ענת רוזן וינטר , עורכת דין בת שלושים, אשר נרצחה ע"י מחבל מתאבד בבית הקפה "א-פרופו" בתל אביב, במארס 1997. בתה התינוקת ניצלה בזכות אמה שגוננה עליה בגופה וספגה את כל עוצמת הפיצוץ.

אודות פרופ' עדה אהרוני - המייסדת והנשיאה העולמית של איפלק.

שירים מאת פרופ' עדה אהרוני

מהנילוס לירדן - רומן מאת פרופ' עדה אהרוני

שבוע ירוק - ספר שירים של פרופ' עדה אהרוני

מאמרים שפורסמו במדורנו 'חדשות ודעות'

לאתר של פרופ' עדה אהרוני
כל הזכויות שמורות ל'דרכי תקוה', © 2003-5

'דרכי-תקוה' שומר על זכותו לפרסם חומרים לפי שיקול דעתם של עורכי האתר. עם זאת, כל החומרים באתר זה מתפרסמים על אחריותם הבלעדית של מחבריהם. בעלי האתר ועורכיו אינם מקבלים על עצמם אחריות לשום חומר, אלא אם הם נזכרים במפורש כמחבריו של קטע מסויים.