מהנילוס לירדן

רומן מאת פרופ' עדה אהרוני

הגדל תמונה

ספר זה מגולל סיפור דרמטי מרתק ומהווה פריצת דרך בספרות העברית. פרקים אחדים ממנו, אשר פורסמו בארץ ובחו"ל, הוכתרו ב"פרס יהיל", "פרס היצירה מטעם האקדמיה ליד אונסקו", ובפרס ה"בריטיש קאונסיל".

אהרן מגד:

"קראתי את הספר בנשימה אחת, והוא פתח לי צוהר לעולם שרק מעט הכרתי... זהו ספר מכיוון אחר, שלגבינו היה עלום. הופעת ספר זה הוא דבר בעתו, שיש לברך עליו..."

א.ב.יהושע:

"יפה, מרתק והרואי... הספר מגלה בדרך מושכת לב פרשת חיים שלמה, הנוגעת להיסטוריה של עמנו שאינה ידועה כל-כך ברבים..."

מהדורה קצרה של הספר הופיעה בארצות-הברית, וקצרה שבחים.

הגלוב-טיימס:

"ספר בעל חשיבות מכרעת, שאבד להיסטוריה..."

הטורונטו-סטאר:

"הקשרים האנושיים העמוקים והידע המהימן אודות נפש האדם, מעשירים את הספר, שהוא כולו חגיגה לקורא..."

הג'רוזלם פוסט:

"הסופרת יוצרת עולם חדש, ססגוני ומופלא של דמויות והתרחשויות..."

עדה אהרוני אורגת את סיפור האהבה בין אתי, פעילה בתנועה הציונית במצרים, ורלף, ניצול שואה - בשלל סגנונות, המצביעים על כשרון רב. העלילה מתרחשת על רקע התנועה הציונית במצרים, יציאתם של יהודי מצרים לאחר קום המדינה וקליטתם בארץ.

המעוף מהנילוס לירדן מעוגן במציאות ובנוי על פרטים היסטוריים אשר נחקרו היטב על-ידי אהרוני. נהר הנילוס - היאור - מתעצם ומביא מבול, אך אתי מצליחה לפרוץ דרכה עד נהר הירדן, המביא הבטחה לקשר עמוק ולזהות נצחית.


להזמנה


אודות איפלק

לאתר של איפלק

האתר מוקדש לזכרה של ענת רוזן וינטר , עורכת דין בת שלושים, אשר נרצחה ע"י מחבל מתאבד בבית הקפה "א-פרופו" בתל אביב, במארס 1997. בתה התינוקת ניצלה בזכות אמה שגוננה עליה בגופה וספגה את כל עוצמת הפיצוץ.

אודות פרופ' עדה אהרוני - המייסדת והנשיאה העולמית של איפלק.

שירים מאת פרופ' עדה אהרוני

שבוע ירוק - ספר שירים של פרופ' עדה אהרוני

מאמרים שפורסמו במדורנו 'חדשות ודעות'

לאתר של פרופ' עדה אהרוני
כל הזכויות שמורות ל'דרכי תקוה', © 2003-5

'דרכי-תקוה' שומר על זכותו לפרסם חומרים לפי שיקול דעתם של עורכי האתר. עם זאת, כל החומרים באתר זה מתפרסמים על אחריותם הבלעדית של מחבריהם. בעלי האתר ועורכיו אינם מקבלים על עצמם אחריות לשום חומר, אלא אם הם נזכרים במפורש כמחבריו של קטע מסויים.