מייקל סטרן:

ישראל לא היססה מעולם להציל יהודים מאירופה, מברית המועצות, מאתיופיה ומאוגנדה, מתימן ומעיראק. אם כן, מדוע אנו חלשים מדי כדי להגן על יהודים בעזה?

זו אינה שאלה פוליטית. זו התכחשות לטעם קיומה של מדינת היהודים. מדינת ישראל נולדה מתוך האפר של השואה. קהילית העמים הצביעה למען הקמת מדינה יהודית, לא בשביל שכמה יהודים יוכלו לחיות על חוף הרצליה, או בשביל שכמה יהודים יבנו וילות ויחזיקו מכוניות פאר. יהודים יכולים להשיג את אלה במקומות אחרים בעולם. ישראל נוצרה כדי להגן על יהודים בכל מקום בעולם. אם כיום יהודים מגורשים מארץ מסוימת, ישראל נחלצת להביאם "הביתה". אם נשקפת סכנה ליהודים במקום כלשהו בעולם, ישראל היא הדוברת שלהם בארגונים פוליטיים בינלאומיים ומגינה עליהם כשנשקף איום לחייהם.

ביכולתנו לעשות החלטה פוליטית שתעביר את הריבונות בעזה לידי הרשות הפלשתינאית. זה נמצא במסגרת האפשרויות שלנו. אך אין באפשרותנו להפקיר את היהודים החיים בעזה, ואף לא לערוך "טיהור אתני" של עזה למען שכנינו הערבים.

אם אתה (שרון) תמסור את עזה לפלשתינאים, ניחא. אך היחס שלך לתושבים היהודים בעזה יהיה סיפור שכל העולם יתבונן בו ואף יבין את משמעותו. שמענו פעמים רבות שאין לשליטי ערב מחלוקת עם אזרחים יהודים, אלא רק עם מדינת ישראל. נוכחות יהודית בעזה תהיה המבחן לכוונות של הערבים.


קראו את המאמר השלם

סגור חלון