הקונפדרציה של ישראל ופלשתינה (קי"פ)

CIP - Confederation of Israel and Palestine

מאת מייקל י. סטרן

מזכר חסוי

לנשיא ארה"ב

לראש ממשלת ישראל

לראש ממשלת פלשתינה

נשיא רוסיה

נשיא האיחוד האירופי

מזכ"ל האו"ם

אזרחי מדינת ישראל, פלשתינה

ותומכיהם ברחבי העולם

 

בשם מיליוני ישראלים, פלשתינאים, ערבים ויהודים ברחבי המזרח התיכון, הריני מודה לכם על מנהיגותכם האמיצה בשעת משבר זו.

כולנו עומדים כעת בפני ואקום מדיני. הרשות הפלשתינאית הטרוריסטית מסרבת לפרק ארגוני טרור מנשקם, מסרבת לדרוש "הפסקת אש" אמיתית מהחמאס, הפתח והג'יהאד האיסלמי, והפכה את "מפת הדרכים" ללעג וקלס. כעת ברור - לא רק שעראפת אינו פרטנר לשלום, אלא שהרשות הפלשתינאית כולה היא ארגון טרור, אשר יש להחליפו כדי שמנהיגות חדשה תצמח לפלשתינאים.

הגיעה השעה להתקדם מעבר לרשות הפלשתינאית. כפי שהציע לי פלשתינאי בולט לפני למעלה מחמש עשרה שנה, ישראל צריכה לדרוש ולהקים מיד קונפדרציה ישראלית-פלשתינאית. יצור פוליטי חדש זה ישלוט על כל השטחים המאוכלסים בפלשתינאים עד שיושלמו השיחות על המעמד הסופי (בתוך שנים או עשורים מהיום). הקי"פ צריך לשלוט לחלוטין על כל תחומי החיים: מצב הבטחון, שיטור בחיי היום-יום, השירותים החברתיים והכלכליים, החינוך של האוכלוסיה הערבית-פלשתינאית, ויחסי החוץ בין ערבים פלשתינאים ובין שאר העולם. בכל ניידת משטרה, בכל בית ספר, בכל אסיפה, בכל משרד, שני דגלים יונפו זה לצד זה. יש לאייש בשווה בישראלים ופלשתינאים כל ניידת משטרה, כל משרד חברתי, כל מוסד חינוכי. ככל האפשר, עלינו לגייס ערבים-ישראלים לסייע בחינוך, בשיקום חברתי ובהבראה כלכלית של השטחים הערביים. בסופה של תקופה מוסכמת (חמש או עשר שנים), יוכלו ערביי הגדה המערבית ורצועת עזה להצביע עבור:

(1) קשר קבוע עם ישראל - במדינה דו-לאומית מסוג כלשהו,

(2) עצמאות מוחלטת, או

(3) משהו באמצע, בנוסח הקשר שבין פורטו-ריקו וארה"ב.

במהלך תקופת הקונפדרציה יוחלט על גבולות ויגובשו מוסדות דמוקרטיים. הנקודה החשובה ביותר בהקמת מוסד חדש זה היא שישראלים ופלשתינאים יחליטו על כל היבטי החיים. יתקבל חוק שיחליף את השינאה וההסתה, שהיו מדיניותה של הרשות הפלשתינאית בעשורים האחרונים. חוק זה יתרום לאווירה של שלום ודו-קיום, ההכרחיים לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי. כישראלים, איננו יכולים פשוט להוציא את כוחותינו משטחי הגדה ולהשיב לשם את השלטון הפלשתינאי המושחת. מהלך כזה יכול רק להוביל למותם של עוד חפים מפשע משני הצדדים. לחילופין, ניתן לשלב את ממשלות ירדן ומצרים בהקמת גוף מנהלי רב-לאומי שיבצע את המדיניות המתוארת לעיל.

עלינו להסביר לעולם שאנו מסיימים את "הכיבוש" כדי להעניק לפלשתינאים חיים חדשים, יעד חברתי וכלכלי חדש, תקווה לשלום וקידמה המבוססים על שיתוף פעולה בין שני העמים. תוכנית זו תצליח. הרשות הפלשתינאית ומנהיגיה חדורי השינאה חייבים לפנות את מקומם למען השלום והצדק לשני העמים. העת לבצע את השינוי היא עכשיו!!

לבסוף, על ישראל להבין שגם האו"ם וגם התקשורת העולמית אינם אלא אויבי המדינה היהודית. שניהם התעלמו מסבלם של הישראלים למעלה משנתיים וחצי. התגובה צריכה להיות סילוק של מוסדות האו"ם מהגדה המערבית ורצועת עזה. עלינו לדרוש השקעה של מאה מיליון הדולר, שנאספו לאחרונה ב"טלתרום" סעודי, בשיקום ההרס בג'נין. עלינו לסגור את כל מחנות הפליטים בתוך שנה וליישב מחדש את תושביהם. תושבים אלה שימשו כלי משחק בידי פוליטיקאים לשימור "זכות השיבה" המזוייפת. אם יש לפליטים הפלשתינאים תביעה כלשהי, הרי שדרישות דומות מגיעות ליהודים ישראלים שנמלטו ממצרים, סוריה, לבנון, עירק, אירן, מרוקו, תימן וטוניסיה. אני משוכנע שממשלות אלו אינן מתכוונות לשלם פיצויים לצאצאי עולים אלה או להשיב להם את רכושם.

אני פונה לכל בעלי ההשפעה בפוליטיקה ובכלכלה לשקול ברצינות את הצעתי ולמצוא מנהלים בעלי רגישות וכבוד המסוגלים ליישם את השינויים הנחוצים. תודה על תשומת לבכם.

מ.י.ס


אודות מייקל סטרן

מכתבים לאמריקה - ספרו של מייקל סטרן

מאמרים שפורסמו במדורנו 'חדשות ודעות'

ליצירת קשר עם מייקל סטרן:
ת.ד. 1461
פרדס חנה
ישראל
טלפון: 04-6373721
פקס: 04-6270586
נייד: 067-833008
דו"אל: MS Finance
כל הזכויות שמורות ל'דרכי תקוה', © 2003-5

'דרכי-תקוה' שומר על זכותו לפרסם חומרים לפי שיקול דעתם של עורכי האתר. עם זאת, כל החומרים באתר זה מתפרסמים על אחריותם הבלעדית של מחבריהם. בעלי האתר ועורכיו אינם מקבלים על עצמם אחריות לשום חומר, אלא אם הם נזכרים במפורש כמחבריו של קטע מסויים.