הגדל תמונה

נוני דרוויש

ילידת קהיר, התחנכה בשנות החמישים ברצועת עזה, אביה נשלח לעזה לפי הוראותיו של נשיא מצרים גמאל עבדל נאצר כדי לפקד על פעולות הפדאיון נגד ישראל. הפדאיון היו ארגון הטרור הראשון מארצות ערב שנשלחו לנהל פעולות גרילה בשטחי ישראל, כדי לגרום לעם היהודי הרס ומוות ככל שניתן.

נוני גדלה באווירה זו של שנאה לוהטת לישראל, כשאביה משמש ראש חץ לשאיפת העולם הערבי להרוס את ישראל. הואיל ומשפחתה נשלחה ע"י נאצר לחיות באזור הקרבות של עזה, היא ואחיה למדו בבתי ספר פלשתינאיים, שם ספגה אינדוקטרינציה קיצונית של שנאה ואנטישמיות.

בשנת 1956, אביה נרצח במהלך הג'יהאד נגד ישראל. הוא הפך לגבור לאומי, ל"שאהיד" ולסמל ההתנגדות למדינה הציונית. נוני היתה רק בת 8. היא האמינה שתרבות הג'יהאד והאנטישמיות הפרועה גרמה למותו, ומגיל צעיר זה היא דחתה את התרבות הזו ואת השנאה שהיא ליבתה.

אמה לקחה אותה חזרה לקהיר, שם גדלה נוני עד לבגרות, והגיעה לבסוף ללימודים באוניברסיטה האמריקאית של קהיר, שם קבלה את התואר הראשון בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. כשעבדה כעורכת ומתרגמת בסוכנות החדשות של המזרח התיכון, היא השתתפה במספר וועידות בינלאומיות. משם צמח רצונה לחיות בחו"ל, ולהגעתה לארה"ב בשנת 1978.

החיים באווירה החופשית של אמריקה הובילו אותה להכרה בהשפעה האיומה שהיתה לאינדוקטרינציה המרושעת, אותה ספגה עם כל הילדים הערבים. לאחר שנים, בעקבות הטרגדיה של 11 בספטמבר, היא התחילה לכתוב מאמרי תמיכה בישראל והתנגדות לתרבות האיסלאמית העכשווית המטפחת שנאה ואלימות.

נוני דרוויש מאמינה שסוג האיסלאם המופץ ברוב המסגדים בארה"ב הוא חתרני, קיצוני ומושפע מסדר-יום וואהבי רדיקלי. היא משתוקקת לראות רפורמציה משמעותית בחינוך האיסלאמי, כדי שישוב לבטא את הטוב שבאיסלאם - כך שמוסלמים יוכלו לתרום להתעלות הרוח האנושית ולקידום הציוויליזציה, כפי שעשו במאות קודמות.

ביחס לזכויות האדם, כבוד ושוויון במסגרת החוק, היא תומכת במזרח תיכון מגוון עם הגנה על כל המיעוטים, כולל יהודים ונוצרים. היא מאשימה את התקשורת הערבית ואת שקריהם של מנהיגי ערב כאחראים למידע השקרי ולהסתה של "הרחוב הערבי", מה שגורם לזעם ולאלימות.

נוני נשואה ואם לשלושה, כותבת עצמאית, מתרגמת ומרצה מבוקשת. מאמריה פורסמו במסגרות רבות והיא מעבירה הרצאות מחוף לחוף עם מסר של פיוס, כבוד והבנה הדדית.


קול ערבי בעד ישראל

מתי המערב יבין כבר?

מאמרים שפורסמו במדורנו 'חדשות ודעות'

בקרו באתר: ערבים למען ישראל (אנגלית)

האתר של נוני דרוויש: NonieDarwish.com (אנגלית)

דוא"ל: nonie@noniedarwish.com
כל הזכויות שמורות ל'דרכי תקוה', © 2003-5

'דרכי-תקוה' שומר על זכותו לפרסם חומרים לפי שיקול דעתם של עורכי האתר. עם זאת, כל החומרים באתר זה מתפרסמים על אחריותם הבלעדית של מחבריהם. בעלי האתר ועורכיו אינם מקבלים על עצמם אחריות לשום חומר, אלא אם הם נזכרים במפורש כמחבריו של קטע מסויים.