אודות קבוצת APA

'סדר-יום פלשתינאי אלטרנטיבי' (APA) הוא פורום פלשתינאי המפתח שיח אלטרנטיבי בין פלשתינאים וישראלים לקראת פתרון הסכסוך הישראלי-פלשתינאי, על בסיס הכרה הדדית ודו-קיום דמוקרטי.

הקבוצה שואפת להשיג פתרון הוגן, בר-קיימא וישים לסכסוך, ללא ויתור על זכותם של כל הפלשתינאים לחיות בפלשתינה ההיסטורית מתוך חרות, שוויון וכבוד. APA מכירה בעובדה שהפלשתינאים והישראלים הם מרכיבים אינטגרליים של פלשתינה ההיסטורית, מכבדת את הזכויות האישיות והקולקטיביות של פלשתינאים, ישראלים וקהילות אחרות בפלשתינה, תומכת בצורך להסדרים הדדיים בין שאיפותיהם וצרכיהם של פלשתינאים וישראלים, ומכירה בחסרונות תוכנית הפתרון של שתי מדינות.

הגדל תמונה

אודות נאסר אבופרחה

APA נוסדה סביב דיונים ביוזמת השלום של APA, אותה ניסח נאסר אבופרחה, אנתרופולוג פלשתינאי מג'נין. נאסר אבופרחה גדל בג'נין ולמד בארה"ב. הוא משמש עתה כחוקר בנושאי אנתרופולוגיה תרבותית באוניברסיטת וויסקונסין במדיסון, ומכהן כמנהל התוכניות של APA בפלשתינה. יוזמת APA זכתה לתמיכה של כמה מנהיגים פלשתינאים בולטים וממשיכה לקבל הכרה בארץ ובעולם.


סדר-יום פלשתינאי אלטרנטיבי

בקרו באתר של APA

הדוא"ל של נאסר אבופרחה: nabufarha@wisc.edu
כל הזכויות שמורות ל'דרכי תקוה', © 2003-5

'דרכי-תקוה' שומר על זכותו לפרסם חומרים לפי שיקול דעתם של עורכי האתר. עם זאת, כל החומרים באתר זה מתפרסמים על אחריותם הבלעדית של מחבריהם. בעלי האתר ועורכיו אינם מקבלים על עצמם אחריות לשום חומר, אלא אם הם נזכרים במפורש כמחבריו של קטע מסויים.