מוריס אוסטרוף

למוריס אוסטרוף תואר שני בהנדסה תעשייתית, תואר ראשון במתמטיקה ופיסיקה ותואר ראשון בהנדסת חשמל. הוא נבחר כחבר המכון לאדמיניסטרציה ומסחר של דרום אפריקה, שם שימש כמנהל האדמיניסטרטיבי של הקבוצה מורלייט אחזקות בע"מ, קונגלומרט תעשייתי הרשום בבורסת יוהנסבורג. כיהן בעבר כיו"ר של אגודת הטכניון בדרום אפריקה, של איגוד יצרני כלי סניטציה מפלדת אל-חלד בדרום אפריקה, וכנשיא הפדרציה הדרום אפריקאית של אגודות סוחרי כלי-הסניטציה והחומרה, שגם בחרה בו כסגן נשיא לשם כבוד למשך כל חייו.

לאחר עלייתו ארצה, מר אוסטרוף נתמנה למנכ"ל אורביט מרכזים רפואיים בע"מ, החברה שיזמה והקימה את המרכז הרפואי בהרצליה, ושימש בתפקיד זה בשנים 1981-1985. הוא גם היה חבר בצוות שיזם ויצר את בית פרוטיאה וממשיך לשמש כחבר בחברה. כיהן גם בחבר המנהלים של הטכניון, המכון הטכנולוגי של ישראל, ויו"ר לשעבר של לשכת המסחר ישראל-דרום אפריקה.

מר אוסטרוף שירת בצה"ל כמתנדב במח"ל במלחמת השחרור. הוא היה חבר בצוות מצומצם שבנה את המכ"ם הראשון בישראל מחלקים ושאריות, ואחר כך פיקד על תחנת המכ"ם הניידת הראשונה. הוא ממשיך למלא תפקיד פעיל בהסברה וביחסי הציבור של מדינת ישראל וכותב מדי פעם מאמרים בתקשורת הישראלית ובחו"ל. לאחר פרישתו החלקית, הוא ממשיך לפעול כדירקטור בחברת הייעוץ אקרוטרייד (ישראל) בע"מ.


דוא"ל: maurice@trendline.co.il

מאמרים שפורסמו במדורנו 'חדשות ודעות'
כל הזכויות שמורות ל'דרכי תקוה', © 2003-5

'דרכי-תקוה' שומר על זכותו לפרסם חומרים לפי שיקול דעתם של עורכי האתר. עם זאת, כל החומרים באתר זה מתפרסמים על אחריותם הבלעדית של מחבריהם. בעלי האתר ועורכיו אינם מקבלים על עצמם אחריות לשום חומר, אלא אם הם נזכרים במפורש כמחבריו של קטע מסויים.