הגדל תמונה

ד"ר יצחק חיות-מן

ד"ר יצחק חיות-מן הוא בעל תארים באדריכלות, תכנון מערכות וקיברנטיקה ותלמיד התורה והקבלה. היה חניך "מדע תכנון-העולם" של באקמינסטר פולר ו"מכון תבל ירושלים" של ג'וליוס סטולמן וממשלת ישראל, ועבד במוסדות מחקר ותכנון חשובים בארץ ובעולם. חיות-מן מילא תפקיד מפתח בהתחדשות שכונת נוה צדק בת"א, בה נולדו הוריו, והקים את קרן חיות לחידוש החזון בציונות ואת פרויקט האקדם-יה לירושלים.

היה חניכו של הקיברנטיקן גורדון פאסק (שהיה שותף הבימאית ג'ואן ליטלווד בתכנון "ארמון השעשועים" ו"מיקרו -מחזה מוסיקלי" שלו הוצג בפסטיבל אדינבורג). כתב מחזה "הבשורה לפי יהודית איש-קריות", מספר סיפורים קצרים "סיפורי כיסופים לישמעאל" ומאמרים "מניעים ומניעות לבניין המקדש" ו"תובנות ותבניות לבניין המקדש בימינו" (בספרם של אזרחי וחיות-מן "הישן יתחדש והחדש יתחדש - הארות למשמעות המקדש". חיות-מן פיתח חזון חדש של ישראל שלמה רב-שבטית, וקונצפט מפורט למקדש וירטואלי (בדגם כיפת הסלע) שישמש סדנה לבניית ישראל מחדש."

האקדם-יה ירושלים, שוכנת בלב עיר העתיקה ולשכתה צופה על פני כיפת הסלע, אך עיקר פעולתה באינטרנט - באתר 'התקווה'. היא מאגדת כיום עשרים חברים, מדענים, רבנים, מחנכים ואמנים וקשורים ברעיון של חידושי תורה מציון. הקורס הקרוב של האקדם-יה יהיה על "מסתרי כיפת הסלע".


דוא"ל: yrusalem@actcom.co.il

הישן יתחדש והחדש יתקדש - ספרם של ד"ר יצחק חיות-מן וישראל אהד אזרחי

הגשמת ישראל האידיאלית - מדינת שנים-עשר השבטים

מאמרים שפורסמו במדורנו 'חדשות ודעות'

בקרו באתר 'התקווה'

קראו על תוכניתו של חיות-מן במגזין 'Wired' (באנגלית)
כל הזכויות שמורות ל'דרכי תקוה', © 2003-5

'דרכי-תקוה' שומר על זכותו לפרסם חומרים לפי שיקול דעתם של עורכי האתר. עם זאת, כל החומרים באתר זה מתפרסמים על אחריותם הבלעדית של מחבריהם. בעלי האתר ועורכיו אינם מקבלים על עצמם אחריות לשום חומר, אלא אם הם נזכרים במפורש כמחבריו של קטע מסויים.