צדו השני של הייאוש

מאת דניאל גברון

(אנגלית)

הגדל תמונה

ספר סוחף זה לוקח את הקורא מעבר לכותרות של העימות בין ישראלים ופלשתינאים, כשהוא בוחן את ממדיו האנושיים ומציג אותו בהקשר היסטורי מאוזן. בעשור האחרון של האלף הקודם, התקרב הסכסוך בן מאה השנים לפתרון בנתיב הסכמי אוסלו, אך התפוצץ אחרי וועידת קמפ דויד בקיץ שנת 2000, שהובילה לאלימות, שנאה והאשמות הדדיות.

בחיפוש אחר הבנה, דניאל גברון מדבר עם ישראלים ופלשתינאים מכל חלקי החברה וגווני ההשקפות. פוליטיקאים וכלכלנים, יזמים וסופרים, פסיכולוגים ומורים, גברים ונשים, צעירים וקשישים, קנאים קיצוניים וריאליסטים פרגמטיים - כולם מדברים בין דפים אלה. אנו שומעים את הלוחם הפלשתינאי והחייל הישראלי, את המתנחל היהודי והערבי הישראלי, את הנושאים והנותנים משני צדי השולחן, את ההורים השכולים.

הקולות הישראלים והפלשתינאים משקפים את הכאב הנורא של שתי החברות, ומבטאים את המציאות הנוקבת, שאף כי היא נראית חסרת תקוה, היא מדגישה את האנושיות הבסיסית של שני העמים. בחלק האחרון, מפתיע המחבר בהציעו רעיון נועז, ישן-חדש, להוביל את האזור אל מחוץ לביצה הטראגית שבה שקע.


להזמנה

אודות דניאל גברון

מדינת ירושלים

מאמרים שפורסמו במדורנו 'חדשות ודעות'
כל הזכויות שמורות ל'דרכי תקוה', © 2003-5

'דרכי-תקוה' שומר על זכותו לפרסם חומרים לפי שיקול דעתם של עורכי האתר. עם זאת, כל החומרים באתר זה מתפרסמים על אחריותם הבלעדית של מחבריהם. בעלי האתר ועורכיו אינם מקבלים על עצמם אחריות לשום חומר, אלא אם הם נזכרים במפורש כמחבריו של קטע מסויים.