דב פרומן

נולד בשנת 1929 בפולין. נשוי ואב לארבעה.

בפרוץ מלחמת העולם השניה הופרד מהוריו. בשנת 1943 נשלח למחנה הריכוז אושוויץ. עם שחרורו במחנה בוכנוולד בשנת 1945, מיד לאחר המלחמה, עלה ארצה במסגרת עליית הנוער למקוה ישראל. שם התחנך עד תש"ח. הוא המשיך ללמוד בישיבת "מרכז הרב" עד תשי"א (1951). בשרותו הצבאי הגיע לתפקיד קצין סעד חטיבתי ב"גולני". למד בביה"ס לעבודה סוציאלית שבפיקוח האוניברסיטה העברית בירושלים לתואר עובד סוציאלי מוסמך ואחר כך בפקולטה למשפטים לתואר מוסמך ועורך דין.

בשרות הציבורי שימש כעובד בכיר בתחומי הסעד במגוון תפקידים. כיהן כמנהל לשכות סעד מקומיות ומחוזיות ועסק בהדרכת עובדים סוציאליים. הוא שילב את השכלתו בתחום המשפט בעבודת הסעד, התמחה בחוקי הסעד וגם הרצה בנושא חקיקה ומדיניות סעד באוניברסיטת בר אילן. משנת 1972 פועל כעורך דין עצמאי.

גולת הכותרת בפעילותו, היתה יוזמתו ליסוד השרות הלאומי לבנות דתיות ו"האגודה להתנדבות בעם" בראשה עמד שנים רבות. הוא התמיד בפעילותו זו בשנים 1970-1994 תוך שהמשיך ונשא בתפקידים שונים במשרד הסעד.

דב פרומן מימש את רעיון השרות הלאומי לבנות דתיות ועל בסיס התנדבותי בלבד, כפי שהגה השר חזני ז"ל. הדבר היה כרוך במשא ומתן פוליטי ארוך עד שהגיע לכלל סיום. הוא פעל להגדלת הארגון בכמות ובאיכות.

פרסם שורת מאמרים בבטאון משרד הסעד והוציא לאור פרסומים וחיבורים רבי השראה.


בקרו באתר האינטרנט של עו"ד דב פרומן

דב פרומן, עו"ד ונוטריון

רח' שמאי 15, ירושלים 94631

טלפון: 02-6256995

פקס: 02-6248050

דוא"ל: froman@bezeqint.net

מאמרים שפורסמו במדורנו 'חדשות ודעות'
כל הזכויות שמורות ל'דרכי תקוה', © 2003-5

'דרכי-תקוה' שומר על זכותו לפרסם חומרים לפי שיקול דעתם של עורכי האתר. עם זאת, כל החומרים באתר זה מתפרסמים על אחריותם הבלעדית של מחבריהם. בעלי האתר ועורכיו אינם מקבלים על עצמם אחריות לשום חומר, אלא אם הם נזכרים במפורש כמחבריו של קטע מסויים.