מאמר מאת אהוד טוקטלי

זו לא תרבות! זו תעמולה!

מאז פרוץ השלב הנוכחי של גל השטנה השמאלני, אף אחד לא קם לערער על עליונותה של "התרבות" השלטת. המוני הנפגעים אמרו שוקסמן וגרבוז וחצרוני וקוטלר וכולי וכולי הם מתנשאים, ושהם לא ממש דמוקרטים, ואולי אפילו שהם גזענים - אבל אף אחד לא פקפק באיכותם "התרבותית". אז הגיע הזמן שמישהו יציב על זה סימן שאלה גלוי.

סליחה על הנימה האישית - ולשם הגילוי הנאות, יש לי נגיעות אישיות בנושא - הריני מתכבד להודיע קבל עם ועולם, בשפה ברורה, שאינה משתמעת ליותר מפן אחד: כל הדיבורים על אמנות צרופה, איכותית, אינטימית ויצירתית - הם ערמה של גללי שוורים, להג מתחסד ונלעג, הונאה וגניבת דעת, שוד וביזה של כספי משלם המסים ותחפושת אינפנטילית המסתירה כוונות זדון.

"היצירות" השנויות במחלוקת, מאז ימות המשיח חנוך לוין ועד ימינו, אינן תרבות ואינן אמנות כלל וכלל! מדובר בהפקות תעמולה מן הסוג הנחות ביותר, הבוטה והנדוש, כמקובל במנגנוני האגיטציה והפרופגנדה, המוכרים לכל תלמיד היסטוריה מתחיל. אין בהן קמצוץ של יצירתיות, אלא רק דקלום מביך של קלישאות וסיסמאות חבוטות. אין בהן שמץ של ביטוי אישי, אלא דהירה עדרית של קרנפים נמוכי מצח ונוטפי אלימות. אין בהן טיפה של הבנת טבע האדם או אהבת האנושיות, אלא עיצוב פלקטי של סטריאוטיפים גסים ובוטים. אין בהן זכר לחמלה ואהבת הזולת, אלא רק שנאה נרקיסיסטית ברמה מביכה של גיל ההתבגרות. אין בהן ערכים של חופש וסולידריות, אלא התמרדות אנרכיסטית של שבט שתלטני שאיבד את מושכות האוליגרכיה, זאת שדיכאה בבוז את כל מי שסירב לכרוע בפניה ברך.

זאת אכן תרבות במובן המקראי של המילה: "והנה קמתם תחת אבותיכם תרבות אנשים חטאים". אבל זאת ממש לא תרבות כמו שהם רוצים לתאר אותה לעצמם. זאת פשוט תעמולה בוטה נגד המדינה והעם שלהם. המדהים ביותר בכל האירועים האחרונים התרחש כאשר שרת התרבות החדשה אמרה: "אנחנו קבלנו שלושים מנדטים ואתם רק עשרים". היא אמרה "אתם" ואיש לא קם ולא התקומם: "סליחה, גברתי השרה, מאיפה את יודעת מה כל אחד מאתנו הצביע?" היא אמרה "אתם" והיא צדקה. אתם "אנשי הרוח" שייכים לעדר קונפורמיסטי של תקינות פוליטית שקרנית, שאינה מצליחה לכסות את ערוותכם הגזענית, נחיתותכם המוסרית ורדידותכם האינטלקטואלית.

נכון, יש גם יצירות שהן תרבות אמיתית ואיכותית בישראל, אך אלו אף פעם אינן נקלעות לזירת האגרוף הפוליטית. וידוע לי שיש גם אמנים ויוצרים בישראל שאינם מצביעי שמאל. אבל אלה מסתתרים, פוחדים לצאת מן הארון, פן יתנכלו להם חברי העדר הנאור ופן יבולע להם מצד הממסד הבולשביקי המכונה "תרבותי".

אני הרי מכיר את הנוף החברתי הזה ואני יודע שהם יפטרו את דברי בזלזול. אבל הקוראים שאינם מכירים את החונטה הזאת, מוזמנים כעת להעיף מעל שכמם את רגשי הנחיתות ולהפסיק לשלם מס שפתיים לנאורות, לפתיחות, לליברליות ולשאר התכונות הנעלות שהכנופיה הזאת חטפה לעצמה. הסובלנים הפלורליסטיים האלה פשוט לא סובלים אף אחד שלא שייך למועדון הסגור שלהם. הגיע הזמן שהצבור הרחב יתגאה בסובלנות שלו עצמו - לא רק שיש חופש דיבור לסוכני התעמולה העוינת, אלא שהצבור הישראלי שיורקים לו בפרצוף ממשיך לשלם מכיסו סכומים מושחתים לתועמלנים הנאלחים.

אפילו ג'ורג' קשישא לא היה מעלה בדמיונו הזיה אורווליאנית כזאת.

אהוד טוקטלי , 16/6/2015

אודות אהוד טוקטלי ומאמרים נוספים


סגור חלון