מאמר קצר מאת אהוד טוקטלי

עשו שלום!

הרבה אנשים טובים בעולם רוצים לתרום למען השלום. חלקם כותבים מאמרים וצועדים בהפגנות, וחלקם מוכנים אפילו לנסוע לאזורי מלחמה כדי לעזור לקרבנות. אך ישנם מתנדבים תמימים הנשלחים ע"י כמה ארגונים לנקוט פעולות מזיקות.

קחו למשל את 'ארגון הסולידריות הבינלאומי' ISM. האנשים שארגון זה שולח ארצה כדי לעזור לפלשתינאים מוגדרים בתקשורת כ"פעילי שלום". אך הארגון אינו מנסה אפילו להסתיר את זהותו האמיתית - הסולידריות שלו נתונה רק לפלשתינאים. כתובת האתר שלהם היא - "פלסולידריטי" ובאתר עצמו מתפרסמות רק עובדות ודעות נגד ישראל. אין כל רמז לעריצות הרש"פ או לטרור הערבי.

מובן מאליו שיש לארגון זה ולדומיו זכות להיאבק למען הפלשתינאים, אך האם הם פועלים באמת למען השלום? זה בסדר אם אתה פרו-ערבי, אך האם זה חייב להוביל אותך לשנאת ישראל? אם הפתרון היחיד הקביל על פעילים כאלה הוא חיסול מדינת היהודים - עם מי בדיוק הם רוצים לעשות שלום?

נקודה זו נכונה גם לגבי ארגונים פרו-ישראליים: האם הם חייבים להיות אנטי-ערבים? אם אתה מוקיע את הטרור, האם אתה חייב גם לתמוך בדיכוי?

ההגיון ברור מאליו: אלה שתומכים בצד אחד בלבד יכולים רק ללבות את הסכסוך. פעילים חד-צדדיים אינם שליחי השלום אלא מחרחרי מלחמה מסוכנים. כדי להשיג שלום אמת, יש לסייע למעורבים להכיר בזכויות כל הצדדים ולהגיע לפיוס אמיתי!

אהוד טוקטלי, 23/12/2004

אודות אהוד טוקטלי ומאמרים נוספים


סגור חלון