מאמר מאת אהרון בשני

[תגובות מתקבלות ברצון בפינת הדיאלוג ]

חסידיו "הדתיים" של השטן

אכן, יש תקוה לגיוס כוחות מוסלמים, נוצרים ויהודים בארץ הקודש, במאבק משותף לקידושה של ארצנו היחידה על כל תושביה.

גנרל אמריקאי הצהיר לאחרונה: "האויב במאבק נגד הקיצוניות האיסלאמית הוא השטן". בהגנתו על ערכי המורשת היהודית-נוצרית, השוללים את הרשע, יכול היה להוסיף שהטרור סותר גם את ערכיו האמיתיים של האיסלאם.

העולם מתחיל להכיר בטבעה ההרסני של הקנאות "האיסלאמית" המפיצה את הטרור. במרוצת השנים, הפכו משטרים ערביים שונים כל אבן רקובה במאמציהם להרוס תנועות קיצוניות ואת מנהיגיהם המכתירים עצמם בתארים דתיים. הכותרת "קיצוניים" היא מונח נאה מדי עבור אלה התוקפים בזדון אזרחים למען מטרות פוליטיות.

העובדה שמפלצת ארסית זו הרימה את ראשה בארץ הקודש בקרב המתיימרים להיות מוסלמים צריכה לעורר אותנו לחיפוש הבנה חדשה של התופעה מנקודת מבט מוסלמית טהורה.

על כולנו להבין שרק השטן עצמו יכול להיות ערמומי מספיק כדי להשתלט על נשמתם של מנהיגים דתיים מוסלמיים שונים, לשם הפצת הטרור, סילוף הקוראן והמסר המוסלמי של ענווה מול רצון הבורא. בכך הם הופכים למתנגדי האחווה האנושית וקדושת חיי האדם. אין ספק שהטרוריסטים הצ'צ'נים-מוסלמים, שהשתלטו על התיאטרון במוסקבה עם הסיסמא: "אנו מכבדים את המוות יותר משאתם מכבדים את החיים", לא ביטאו השקפה מוסלמית אמיתית. בדיוק להפך.

המסורת המוסלמית מספרת על השטן שבא למוחמד עצמו, אך נכשל בנסיונו לפתותו לקדש פסוקים אליליים ולכלול אותם בקוראן ("פסוקי השטן"). כיום ישנם אנשי דת מוסלמים שאינם חזקים כמו נביאם בהתנגדות לרוע. אין זה מקרי שהליך גירוש השדים ("ג'ינים") תופס מקום מכובד במסורת העתיקה של האיסלאם. משמעותו היא שהאדם הרע אינו שד, אלא שהשטן השתלט על נשמתו.

מנקודת מבט מוסלמית, אין לדרשות המוות וההרס של אנשי הדת הטרוריסטים מטרה יותר שטנית מאשר להרוס את האיסלאם עצמו. מה יכולה להיות תוכניתו הגדולה של השטן? להכשיל כל נסיון לשותפות מוסלמית עם היהדות והנצרות. בכך מבקש השטן לחסל את תפארתן של שלוש הדתות המונותיאיסטיות.

השותפות הדתית המשולשת בארץ הקודש וברחבי המזרח התיכון יכולה לסייע בהאדרת דבר הבורא וכבודו ברחבי עולם. מה יכול מוסלמי לרצות יותר מהכבוד הראוי לו? ישנם כאלה המעריכים אותו יותר מן החיים עצמם. האיסלאם לא יזכה בכבוד בעזרת אלה שמכרו את נשמתם לשטן. לא בזכותם יפיץ האיסלאם אור בעולם. בדיוק להפך.

בעוד אנו פועלים לחיפוש תבניות שלום וממשל דמוקרטי במזרח התיכון, עלינו לשקול את האיום שמציבים קנאי השטן המתהדרים בכסות איסלאמית. עלינו למצוא דרכים חדשות לסייע בהפצת המסר לתודעה הדתית של כלל המוסלמים. גירוש השדים מנשמות חסידי השטן יכול לחולל נפלאות. הבה נניח לאינטיליגנציה הדמוקרטית להכיר בערכיה.

אכן, המלחמה נגד הטרור היא גם מאבק דתי ורוחני, אך לא של דת אחת נגד השניה אלא של כל המאמינים האמיתיים נגד הרשע המפורש. על כך חייבים הכל להרים את קולם.

אהרון בשני , 25/12/2003

הערת העורך:
במדורנו 'קולות שלום' מובאת השקפה מוסלמית חיובית מאת הרון יחיא .


חזרה למאמר הנוכחי