מאמר מאת נוני דרוויש

[תגובות מתקבלות ברצון בפינת הדיאלוג]

לוחמי החרות האמיתיים

כערביה, התרשמתי מאד מהאירועים במזרח התיכון מאז הבחירות בעיראק. החלטת אזרחי עיראק להתייצב למען החרות והדמוקרטיה נתנה השראה לכל המזה"ת. זו הפעם הראשונה שראיתי מוסלמים וערבים מרימים יחדיו את קולם ברמה ואומרים לעולם: "אנו רוצים להצטרף לעולם התרבותי בחיים דמוקרטיים וחפשיים ואנו דוגלים בהתנגדות לטרור." אומץ לבם של העיראקים נתן השראה לאזרחי לבנון, מצרים ועוד רבים צפויים להצטרף. אנו עומדים בפתחו של עידן חדש בחיים הפוליטיים בעולם הערבי.

לא יכולתי שלא להשוות את עמדתם המכובדת של אזרחי עיראק למאבק ההרואי של ישראל נגד הטרור, אותו ממעטים להזכיר. למרות התקפות הטרור המתמשכות, מצליחים הישראלים לצמוח, להצטיין, לשמור על משטר דמוקרטי, להמשיך בחיים נורמליים ולשמר אמות מידה מוסריות. למרות כל האבדות הכבדות והמשך איומי הטרור, רוב הישראלים ממשיכים לשאוף לשלום עם הערבים. אומץ לבם ומאבקם לקיום ושגשוג בתוך ים של איבה, חרם וטרור, לא זכה ליחס הראוי מצד העולם. הגיע הזמן שהעולם יקרא לשים קץ לטרור נגד ישראל. ישראל היא חלק מההשראה לכמיהה החדשה לשלום ודמוקרטיה באזור והעולם צריך להכיר בתרומה זו. האו"ם צריך להפסיק את התקפותיו הבלתי פוסקות על ישראל, מדינה המנסה להתקיים באזור שאין בו כבוד לזכויות וחרויות הפרט, ושיש בו גורמים קיצוניים המעדיפים להרוג את אזרחיהם-שלהם כדי למנוע מהם את חופש הבחירה.

למרבה הצער, אנשים רבים במערב החושבים את עצמם ל"מתקדמים", "ליברלים" או "הומניטרים", מגדירים את הטרוריסטים ללא בושה כ"לוחמי חופש". אנשים כאלה מחניפים לעצמם כשהם מאמינים שתמיכתם בטרור היא תמיכה בחלשים. לאחר שקבלו את טיעוני הטרוריסטים, הם אבדו את יכולתם להבחין בלוחמי חרות אמיתיים ולתמוך במאבקם, כפי שקורה בעיראק. במקום לתמוך בחרות, הם מצדיקים טרוריסטים שאינם אלא ידיהם הנסתרות של דיקטטורים וקיצוניים ערביים, המשתמשים בטרור להשלטת פחד, צייתנות ולשימור עוצמתם. הטרוריסטים רוצים לשמור על הסטאטוס קוו במזה"ת, עם משטרי דיכוי עריצים, כגון הטאליבן והמולות של אירן. הם רוצים להשאיר את הנשים משועבדות ולעצור את מאבקן לדמוקרטיה. עריצים ערביים משתמשים לעתים קרובות בטרור כדי לסחוט מן המערב ומישראל וויתורים וסיוע כלכלי.

אנו, ערבים-אמריקאים, הרוצים לטפח חרות ודמוקרטיה בתרבות המקור שלנו, מאוכזבים מאד ממצדיקי הטרור הטוענים שיש למחבלים מטרה מוצדקת.

להם אני אומרת: "לא! אנו לוחמי החרות, ואילו הם תוקפנים מרושעים!"

לטרוריסטים אין מטרה נעלה. הם רק מסייעים לעריצים הישנים לדכא את החרות במזרח התיכון. אין לכם מושג כמה מחניק לחיות במדינות כאלו. טרוריסטים פועלים בכוונה נגד אזרחים חסרי מגן, ילדים, נשים ומנהיגים שתומכים בשלום, כמו הנשיא המצרי סאדאת. טרוריסטים מדקלמים פסוקים מהקוראן, בעוד הם עורפים ללא רחמים את ראשי החפים מפשע. טרוריסטים פועלים בדרכים המוציאות שם רע לאיסלאם, אותה דת שהם טוענים שהם אוהבים. לטרוריסטים אין שום כוונה להתייחס בכבוד או בשוויון לנוצרים, כורדים, יהודים או מיעוטים אחרים. עבורם, משא ומתן לשלום אינו אלא משחק שנועד לבלבל את המערב ולהסתיר את כוונותיהם האמיתיות. מתי יבינו במערב את המשחק שלהם?

מטרתו של אוסאמה בין-לאדן היא להכניע את העולם כולו, במיוחד את אמריקה. הטרוריסטים פועלים בצורה עוורת להשגת מטרה זו ולא יניחו לשום דבר לעמוד בדרכם, אפילו אם הדבר מסכן את חיי ילדיהם. כמו הקומוניסטים לפניהם, הטרוריסטים מאמינים שחזון המדינה האידיאלית שלהם עוד לא התגשם. שום חוקה מוסלמית לא מספקת אותם. אפילו המשטר הסעודי, המבוסס על ההלכה האיסלאמית, השריעה, אינו מספיק מוסלמי עבורם. מה הפלא, אם כן, שקומוניסטים בקמפוסים בארה"ב כולם פרו-ערבים? שנים של אינדוקטרינציה הפכו ערבים רבים לרובוטים של טרור, המשועבדים להזיות על מדינה איסלאמית מושלמת. עצם קיומו של עולם לא-מוסלמי מפריע לאוטופיה שלהם. כשהם מדברים לתקשורת המערבית, הם משקרים לעתים קרובות ומאשימים את המערב בכל צרותיהם, ועתונאים מערביים נופלים למלכודת שלהם לעתים קרובות מדי.

ליברלים אמיתיים במערב חייבים לראות את נביטת השאיפות של לוחמי החרות האמיתיים במזה"ת, את אלה שדוגלים בדמוקרטיה וחופש, בסובלנות כלפי מיעוטים, בשלום עם ישראל וביחסים נורמליים עם העולם התרבותי שיתבססו על כבוד הדדי. רבים מהם הושלכו בעוון "פשעיהם" לכלא בסוריה, באיראן, בבנגלדש ובמדינות מוסלמיות אחרות.

היום, לוחמי החרות האמיתיים הם המצביעים בעיראק, כמו גם אלה שמרימים את קולם נגד רגימת נשים באבנים, עינויים נגד גברים, והשימוש בעונשים אכזריים ובלתי רגילים שעדיין מתרחש בארצות מוסלמיות. אנו נאבקים נגד העוני במדינות ערב, העשירות בנפט ובשחיתות, ונגד שטיפת המוח של ילדים עפ שנאה, טרור ונקמנות. אנו שומעים בחלחלה על משפחה נוצרית-קופטית שלמה שנרצחה ע"י טרוריסטים בניו-ג'רזי, אך אין אנו נרתעים וממשיכים להרים קול למען השלום והחרות. אנו לוחמי החרות.

השמאל "המתקדם" באמריקה תומך בצד הלא-נכון. במקום לתמוך בחלשים והמדוכאים, הם תומכים במדכאים ובסוכניהם הטרוריסטים. אני מייחלת ליום שבו יראו את המציאות החדשה במזרח התיכון. האידיאלים הישנים שלהם מפריעים לדרך הקדמה והפכו לחלק מן הבעיה, לא לפתרון. אני קוראת לעולם לתמוך בלוחמי החרות האמיתיים של המזרח התיכון!

נוני דרוויש, 24/3/2005

בקרו באתר: ערבים למען ישראל (אנגלית)

האתר של נוני דרוויש: NonieDarwish.com (אנגלית)


חזרה למאמר הנוכחי